zez użytkownika słów kluczowych lub wyrażeń sformułowanych w języku naturalnym.
Określenie wyszukiwarka stosujemy do:
Gromadzą w sposób automatyczny informacje o dokumentach tekstowych oraz plikach zgromadzonych w sieci (obszarze wyznaczonym dla wyszukiwarki do indeksowania).
Wyszukiwarki oparte na tej zasadzie mogą objąć znacznie większą część sieci niż katalogi. Niestety są one bardzo podatne na nadużycia, przez co użytkownik zamiast użytecznych informacji dostaje linki na strony niemające nic wspólnego z jego zapytaniem. Szczególnie wyspecjalizowały się w tym strony pornograficzne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwarka_internetowa
Facebook czy Google?
W tekście tym zastanowimy się nad tym, co ma większą przyszłość. Czy Facebook i jego serwisy, czy może Google i jego wszelkie usługi marketingu internetowego. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna i wymaga wielu analiz. Według zdecydowanej większości marketerów będzie jednak tak, że oba te giganty utrzymają swoją pozycję. Po prostu rynek podzieli się zarówno na media społecznościowe, gdzie zdecydowaną przewagę ma Facebook (na przykład produkty Google tutaj się nie przyjęły), z kolei wyszukiwarka Google nie ma sobie równych, a Facebook nie jest w stanie zaproponować dobrej wyszukiwarki wewnątrz swojego serwisu.
Wyniki wyszukiwania – omówienie
Wyniki wyszukiwania zmieniały się na przestrzeni lat, jednak ich cechą charakterystyczną przez zdecydowanie najdłuższy czas jest obecność na każdej ze stron w wynikach wyszukiwania 10 pozycji. TOP10 jak zwą to osoby pozycjonujące strony to cel dla większości firm, daje to możliwość dotarcia do większego grona odbiorców. Jeśli będzie to TOP5 lub TOP3 to prawdopodobieństwo jest jeszcze większe, co sprzyja rozwojowi biznesu i przyczynia się nie tylko do większego ruchu na danej witrynie internetowej, ale także do wzrostu świadomości marki i PR. Wygląd wyników wyszukiwania dziś to niestety nie tylko wyniki organiczne, ale także Google Adwords – czyli kolejna praca dla marketerów.